ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH W SIEKLÓWCE

Projekt gimnazjalny

Projekt gimnazjalny w roku szkolnym 2011/2012

Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 01.09 2010r. gimnazja zobowiązane są do realizacji projektu gimnazjalnego. Projekty mogą być realizowane niemal w każdej sferze działalności i polegają na rozwiązywaniu konkretnego problemu przy zastosowaniu różnorodnych metod. W projekcie gimnazjalnym, nacisk kładzie się na pracę zespołową. Uczniowie biorący udział w projekcie gimnazjalnym muszą przejść przez wszystkie wyznaczone etapy projektu. Na początku ustalany jest zakres  działania - problem, który uczniowie zamierzają rozwiązać. Następnie obowiązki rozdzielane są pomiędzy wszystkich uczniów klasy. Kolejny etap to praca nad projektem i wypełnianie swoich zadań. Ostatecznie projekt zostaje publicznie zaprezentowany. Uczestnictwo w projekcie jest odzwierciedlone w ocenie z zachowania.

22 grudnia klasa III g zaprezentowała projekt, który przygotowali wraz z wychowawczynią - Magdaleną Radowiecką. Projekt miał charakter kulturowy. Uczniowie zdecydowali się skontrastować sposoby obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w Polsce i w Wielkiej Brytanii. W nieco humorystycznym przedstawieniu, które zaprezentowali w wersji angielskiej, przybliżyli klimat kojarzący się ze świątecznymi przygotowaniami na wyspach. Atmosferę polskich świąt oddały tradycyjne kolędy wykonane przez uczniów.